Baleset után… kárügyintézés, segít az Auto-Szum Kft.!
Egy baleset az utakon sosem jön jókor. Azonban lehetünk akár okozói, akár elszenvedői az eseménynek nem mindegy, hogy felkészülten, higgadtan állunk neki a kárrendezésnek, ügyintézésnek vagy éppen kapkodva, forró fejjel próbáljuk elintézni a szükséges papírmunkát. A dokumentáción ugyanis rengeteg múlik. Spórolj magadnak időt, pénzt és fejtörést azzal, hogy elolvasod, hogyan kell eljárni, ha megtörtént a baj.
Az egyik leggyakoribb kérdés… mikor kell rendőrt hívni?
Egyesek szerint mindig. Mások szerint viszont felesleges időhúzás kivárni a helyszínelés óráit, ha a felek egymás között is meg tudnak egyezni. Egy biztos, ha személyi sérülés történt, állampolgári kötelességünk rendőrt hívni.
Továbbá érdemes értesíteni a hatóságot akkor is, hogyha:
- A felek nem tudnak megegyezni, a vétkes nem ismeri el a felelősséget,
- Vagy ha az anyagi kár olyan jelentős, hogy indokolttá teszi a rendőrség bevonását is.
A baleset utáni adminisztráció
Nagyon fontos, hogy a baleset után rögzítsük az eseményeket. Ezt a célt szolgálja a baleseti kárbejelentő lap, más néven betétlap. Emellett lehetőség szerint készítsünk fényképeket a baleset helyszínéről, a balesetben résztvevő járművekről és a baleset nyomairól.
Ha nincs kéznél betétlap, semmiképpen se távozzunk anélkül, hogy felvennénk a baleset másik résztvevőjének adatait. Beleértve a nevét, címét, járművének adatait, rendszámát, forgalmi számát, aláírását. Saját adatainkat is jegyezzük fel, illetve próbáljuk meg a legpontosabban leírni a balesetet. Nagyon fontos, hogy részünkről helyesen töltsük ki a betétlapot, mert ha nem így járunk el a későbbiekben sok fejtörésre, és kevés anyagi kárrendezésre számíthatunk.
Bejelentési határidők
A baleset okozójának mindössze 8 naptári napja van arra, hogy a saját biztosítójánál bejelentse a közúti balesetet.
A vétlen félnek pedig 30 naptári napja van arra, hogy bejelentse a kárt biztosítójának, és jelezze kárigényét.
Speciális esetek!
Az élet azonban nem mindig olyan egyszerű, hogy a vétkes elismeri felelősségét, rendelkezik kötelező biztosítással, és gyorsan megtörténik a kárrendezés. Előfordulhatnak extrább esetek is, mint például…
Ha a vétkes nem ismeri el a felelősséget…
A kárbejelentő lapon ellentétes kárleírások is rögzíthetőek. Ilyenkor a biztosító társaság egy független kárszakértő bevonásával kivizsgálja a baleset részleteit, és fényt derít arra, hogy ki volt a baleset okozója, ki volt annak elszenvedője.
Vagy, ha a vétkes nincs biztosítva…
Sajnos ez is előfordulhat. A vétkes fél mindenképpen szankciókra számíthat, mert kötelező biztosítás nélkül részt vett a forgalomban, ráadásul kárt is okozott. Emellett 8 napon belül kötelessége bejelenteni a Magyar Biztosítók Szövetségénél a káreseményt.
A kárt elszenvedő fél pedig a Magyar Biztosítók Szövetségétől kap kártérítést.
Vagy, ha ismeretlen a károkozó…
Ilyen esetben sajnos csak akkor van lehetőség kártérítésre, ha vétlen fél rendelkezik Casco biztosítással.
Ahogyan olvashatod, nem mindig egyszerű a baleset utáni adminisztráció, biztosítási ügyintézés. Ha kérdésed lenne, nem szeretnéd magad intézni, fordulj bizalommal az Auto-Szum Kft.-hez!
Teljeskörű kárügyintézés… segítünk a bajban!
Az Auto-Szum Kft. teljeskörű segítséget és kárügyintézést vállal, ha megtörtént a baj. Beleértve a baleset utáni közvetlen autómentést, szállítást, káresemény bejelentését a biztosító felé, az autó teljeskörű javítását, és a biztosítóval történő elszámolást is.
- Ha úgy érzed túl sok fejtörést és aggodalmaskodást jelent neked a kárügyintézés…
- Ha az autód nincs olyan állapotban a baleset után, hogy „saját lábán” vezethető legyen…
- Ha az autód a baleset miatt javításra szorul…
- Ha kiszerveznéd a biztosítóval történő elszámolást…
Bízd ránk az ügyintézést! Ha megtörténik a baj, ne kapkodj, legyél felkészült! Mentsd el ezt a telefonszámot, mert itt érdeklődhetsz az autómentés 4. kerület szállításról, kárügyintézésről:
+36 70 507 69 83